1. EKOGYVENVIEČIŲ IR GIMINĖS SODYBŲ SUVAŽIAVIMAS     SAUSIO PABAIGA

                      Tai kasmetinė, masiškiausia šventė, vykstanti nuo 2008 metų .Ekogyvenviečių, giminės sodybų ir visų, siekiančių gyventi darnoje su Gamta renginys , kuris paskutinius metus vyksta  sausio paskutinį savaitgalį, Agurkiškėse, Kazlų Rūdos rajone (Girios g.13, www.agurkiškės.lt).

Šventės metu vyksta diskusijos ir dalinimasis patirtimi kaip įsikurti kaime , kaip statytis namus, kokiomis veiklomis užsiimti . Svarbios temos yra vaikų ugdymas, žmonių sveikatinimas . Nuo pirmo renginio yra ypač akcentuojama informacinė pagalba ieškantiems žemės ir galimybių įsikurti kaime , Gamtoje . taip pat spendžiami bendruomenių bendradarbiavimo klausimai.  Šventės metu veikia  sodybiečių (ir ne tik) rankdarbių mugė-mainai. Vyksta užsiėmimai vaikams. https://www.facebook.com/groups/567446333466060

2.PASĖKIME ATEITĮ: GYVŲ SĖKLŲ ŠVENTĖ – BENDRAMINČIŲ SAMBŪRIS

Šventė vykstanti Klaipėdos krašte kovo pirmą savaitgalį.

Tai  krašto gyventojų, gamtiško gyvenimo būdo puoselėtojų iniciatyva organizuojamas bendraminčių sambūris, kurio tikslas – atkurti tradicinį sveiką žmonių gyvenimo būdą auginti savo sodus, daržus, sėklas ir puoselėti augalų įvairovę.Sambūryje kviečiame dalyvauti visus geros valios žmones, mylinčius Žemę, Gamtą, Gimtinę. Kviečiame dalintis patirtimi, mainytis sėklomis, augalais.

Pranešimai apie augalus, jų įvairovę išsaugojimą, dauginimą, savybes, naudojimą .Veikia mugė, vakaronėje – tradiciniai šokiai, dainos.  www.gyvasekla.lt

 3.PAVASARIO ŠVENTĖ “KURIAM KETINIMĄ LIETUVAI”

                      Gegužės mėn. antrą savaitgalį  Lazdijų raj. Sakniavos kaime vyksta tradicinė Žaidimų ir Linksmybių Šventė . Tradicinė programa:

— Žaidimai ir varžybos (video)
— Pirtelė, maudynės, laužas
— Suaugusiems – “Pravilo” (video)
— Vaikams – kiti atrakcionai (nuotraukos)
— Komandinis kvestas
— Diskusija: kokia bus Lietuva po penkerių metų?  (daug gražių ir konkrečių idėjų!)
— Naktį svaiginantis varlių koncertas, paryčiais – lakštingalų čiulbėjimas
— Mankšta, maudynės, pusryčiai, žaidimai
— Išvyka į  piliakalnius (išskirtinės Lietuvos “jėgos vietos”, iš visų pusių apsuptos gūdžių miškų ir ežerų, stebuklingas sąryšis su Protėvių Dvasia) http://laimeskelias.lt/

4.ŽEMĖS ŠVENTĖ

                   Viena pirmųjų švenčių, vykstanti nuo 2005 metų.Dažniausiai vykstanti Vilniaus krašte.  Žmogus, prisilietęs prie Žemės su meile, Žmogus – Kūrėjas, taikingas, dorybingas, sąmoningas. Jo rankų šilumą jaučia ir tuo pačiu atliepia mylinti Žemė. Meilės ryšys saugo ir puoselėja mūsų planetą. Šias ir kitas idėjas, padedančias išskleisti tikrąją žmogaus prigimtį, perskaitėme rašytojo V. Megre knygų serijoje „Skambantys kedrai“. Iš ten pat kilo mintis švęsti Sodininkų ir visos Žemės dieną liepos 23.

Didelei Žemės šventei, kuri tradiciškai vyksta artimiausią savaitgalį, bendraminčiai susirenkame, suvažiuojame iš visos Lietuvos ir ne tik, o liepos 23 švenčiame savo sodybose, vietos bendruomenėse.Šventės idėja – susitikti visiems sveiką ir sąmoningą gyvenimo būdą palaikantiems žmonėms, švęsti Žemės šventę, bendrauti, dalintis patirtimi, o svarbiausia – būti kartu, apsijungti geru ketinimu, linkint Žemei ir jos gyventojams sveiko, laimingo, gražaus ir dorybingo gyvenimo, augimo ir klestėjimo. Šventės metu vyksta mugė,šokiai,  žaidimai , dainų vakaras, paskaitos , sodinami medžiai. www.zemessvente.lt.

       5. AMATŲ ŠVENTĖ

     Rugpjučio pradžioje vyksta savaitgalinė Amatų šventė į kurią  kviečiami atvykti amatininkai, žmonės besidomintys amatais, ekogyvenvietininkai, giminės sodybų gyventojai, apylinkių gyventojai  ir visi, kuriems nesvetimos tradicijos bei darnus ir sveikas gyvenimo būdas Gamtoje. Šventės pagrindinis tikslas – kūrybiniai mainai, mugė, amatų pristatymai ir demonstracijos bei savaitgalinis poilsis natūralioje Gamtoje. Šventės metu  pristatomi įvairūs amatai – šiaudmolinių namų statyba, natūralių pieno produktų ruošimas, ekologiškas daržovių auginimas, duonos kepimas pečiuje, medžio drožimas, audimas, siuvimas, žolininkystė, natūrali bitininkystė, sveika mityba, visavertis (holistinis) vaikų auklėjimas ir mokymas, pynimas, verpimas, sodnų darymas, metalo dirbiniai ir t.t. Savaitgalio metu sanglaudos ir jungties, o ne tarpusavio konkuravimo dvasioje susibursime sąmoningai būčiai kartu. Dalinsimės ir mokysimės vieni iš kitų. Vyks gaminių mugė, amatų pristatymai, vedami žaidimai vaikams ir suaugusiems, vakaronė prie kaimo ąžuolo su dainomis, pirtelės procedūros, o Sekmadienio rytą pasitiksime su mankšta ir maudynėmis bei pratęsime kūrybinius mainus.

http://amatusvente2019.dariusplikynas.eu/